Bi'DünyaHaberler

33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Başlıyor!

Yıllardır Ankara’nın baharını müzikle güzelleştiren ve 04 – 30 Nisan tarihleri arasında 33’üncüsü gerçekleşecek Uluslararası Ankara Müzik Festivali,  04 Nisan akşamı açılacak festivalde 30 Nisan’a kadar toplam 12 etkinlik seyirciyle buluşacak. Üç dünya prömiyeri ile 8 Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak olan festivale 17 ülkeden 330’a aşkın sanatçı katılacak.

33UAMFAfis

Her türden müziğin seçkin örneklerini sanatseverlerle buluşturan Uluslararası Ankara Müzik Festivali, yarın 33’üncü kez sanatseverlerle buluşacak.

Açılış konserini, 4 Nisan’da, MEB Şura Salonu’nda şef Fazlı Orhun Orhon yönetimindeki Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ile çalışmalarını İngiltere Kraliyet Akademisi’nde sürdüren genç piyanist Tolga Atalay Ün gerçekleştirecek.

Festival programı kapsamında, 7 Nisan’da Aniello Desiderio’s Quartetto Furioso konser verecek. 12 Nisan’da ise Kafig Dance Ensemble & Debussy Quartet topluluğu sahne alacak.

Festivalin kapanışını ise Rauf Abdullayev şefliğinde, keman sanatçısı Toğrul Ganiyev ve piyanist Murat Adıgüzelzade solistliğindeki Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası MEB Şura Salonu’nda 30 Nisan’da yapacak.

Festival programı veya ayrıntılı bilgi için buraya, biletler için ise buraya tıklayabilirsiniz.

 

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Duvar Örülüyor: Pink Floyd The Wall - Bölüm 1

Sonraki yazı

27. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Yarışma Jürileri Belli Oldu