Haberler

38. İstanbul Film Festivali ”Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü” Jürisi Belli Oldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen 38. İstanbul Film Festivali ''Seyfi Teoman En İyi ilk Film Ödülü'' jürisi belli oldu.

5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali’nde; 2013 yılında hayatını kaybeden yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman anısına, CMYLMZ Fikir Sanat tarafından desteklenen ”Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü” adında bir ödül verilecek.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ödülün jürisi ise; Berlinale Forum bölümünün program yöneticisi ve küratörlerinden Anna Hoffmann, yönetmen Banu Sıvacı ve oyuncu Elit İşcan gibi isimlerden oluşuyor.

Festivalde yer alacak Türkiye yapımı kurmaca ilk filmler, Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü için yarışacak. ve sonunda ödülü kazanan film, CMYLMZ Fikir Sanat desteğiyle verilen 30.000 TL para ödülünün de sahibi olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz