Haberler

4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin Programı Belli Oldu

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca bu yıl 12-13-14 Aralık 2017 tarihlerinde dördüncüsü düzenlenecek olan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin finalistleri ve programı belli oldu.

12 Aralık Salı günü saat 13.00’de Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki açılış programıyla başlayacak olan festival kapsamında, 25’i yabancı toplam 88 film izleyiciyle buluşacak.

28 konukla 11 etkinliğin gerçekleşeceği festivalin yarışmalı bölümlerinde ise 16 finalist yapıt toplam 10 ödül için yarışacak.

Tiyatro sanatçısı Cem Yiğit Üzümoğlu, yazar-senarist Doğu Yücel, eleştirmen Rıza Oylum, akademisyen Sabire Soytok, kısa film yönetmeni Süleyman Demirel, seramik sanatçısı Şirin Koçak Özeskici ve yönetmen Tan Tolga Demirci’den oluşan ana seçici kurul, Ulusal Kısa Film Yarışması’nda, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Kurgu, En İyi Ses ve En İyi Oyuncu dallarında, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda ise En İyi Belgesel ve En İyi Kurmaca dallarında Kanatlı Denizatı Ödülü kazananlarını belirleyecek.

Farhad Eivazi’nin söyleşisiyle İran’ın Azerbaycan bölgesinden 10 kısa filmin yanı sıra Tahir Ün’ün sunumuyla uluslararası video art seçkisi VideoArt.Ist V2 özel gösterimlerinin, yazarlık ve kısa film üzerine söyleşilerin, yapım/yönetim, senaryo yazarlığı ve sinemagraf üzerine atölyelerin, İran sinemasına dair masterclassın yer alacağı programda ayrıca geçtiğimiz yıl olduğu gibi finalist sanatçıların söz alacağı kısa film yönetmenleri forumu düzenlenecek.

Festival, ön elemeyi geçen filmlerin tamamına sembolik telif ödeyerek bu noktada Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması Finalistleri

Belgesel Dalı

228 – Yön: Deniz Şengül & Mazhar Yıldız

Kenar Mahalle Manifesto – Yön: Egemen Özcan

Savrun – Yön: Hakan Yıldırım & Onur Coşkuner

Kurmaca Dalı

Kimi Sevsem Çıkmazı – Yön: Alper Tunel

Mümkün Hayatların En Güzeli – Yön: Derin Biricik

Ormandaki İhtiyar – Yön: Kardelen Eren

Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri

12 Saat – Yön: Ercan Selim Öngöz

Benim, Yalnızlık Aleti – Yön: Can Eren

Boşa Giden Her Şey – Yön: Vural Uzundağ

C.O.D. – Yön: Onur Doğan

Cumartesi Düşü – Yön: Alper Kızılboğa

Dünden Kalan – Yön: Salih Toprak

Evcilik – Yön: Özgül Gürbüz & Cenk Köksal

Korku – Yön: Cem Göksoy

Sirayet – Yön: Nuri Cihan Özdoğan

Toprak – Yön: Onur Yağız

Festival Programı

Siteye gitmek için tıklayınız.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz