Haberler

Her “Tür” Kısa Film 8. Sinepark’ta!

Sinepark 9-11 Aralık’ta Galatasaray Üniversitesi ve Pera Müzesi’nde

8. Sinepark Gosterim AfisiT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilecek 8. Sinepark’ta üç gün boyunca 33’ü finalist 53 kısa film izleyici ile buluşacak.

Tür sinemasını bir uzun metraj üzerinden de irdelemeyi geleneği haline getiren Sinepark bu yıl yönetmen Ömer Uğur’u ağırlayacak. 9 Aralık Çarşamba günü son filmi “Gurulduyan Kalpler”in gösteriminin ardından yönetmen ile “Türkiye Sinemasında Yeni Kuşak Popüler Komediler” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek.

8. Sinepark’ın her biri lunapark oyuncukları ile anılan beş ana kategorisinde yarışan 28 finalisti 10 Aralık’ta Pera Müzesi’nde, 11 Aralık’ta ise Galatasaray Üniversitesi’nde gösterilecek. Hüseyin Karabey, Sevil Demirci, Müge Turan, Çiçek Kahraman ve Caner Özyurtlu’dan oluşan jüri tarafından belirlenen ödüller ise sahiplerini 11 Aralık Cuma akşamı Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Oditoryumu’nda yapılacak törende bulacak. 8. Sinepark’ın “en iyi filmi” Kariyo&Ababay Vakfı tarafından ödüllendirilecek.

Program için linke tıklayın.

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz