Bi'DünyaHaberler

“Yok Olmadan” İstanbul Modern’de!

Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi: Yok Olmadan

 

İstanbul Modern 2016 yılını doğayı yücelten ve çevresel farkındalığı gündeme getiren bir sergiyle karşılıyor. Farklı coğrafya ve dönemlerden sanatçıların sürdürülebilirlik kavramına bakışını ve doğayla ilişkisini yansıtan sergide, içinde yaşadığımız dünyaya ve ekolojik meselelere dair sanatsal tavır ve yaklaşımlar araştırılıyor.

13 Ocak’ta ziyarete açılacak serginin ön programında sanatçı Yoko Ono’nun kendi deyimiyle “bir süreklilik olarak yaşamın ta kendisini anlatan” “Ex It” adlı büyük ölçekli yerleştirmesi yer alıyor. Dijital yayın platformu ikonoTV’nin Dünya İklim Zirvesi vesilesiyle dünya çapında yaptığı çağrıyla derlediği “Art Speaks Out” (Sanat Sözünü Sakınmıyor) adlı doğa ve ekoloji temalı video seçkisi de sergi alanında gösteriliyor olacak.

ÖN PROGRAM: 23 Aralık 2015 – 12 Ocak 2016

SERGİ: 13 Ocak 2016 – 5 Haziran 2016

Küratörler: Çelenk Bafra, Paolo Colombo

ono-y-ex-it-2_5_5910344
Yoko Ono, Ex It, 1997 – 2007

 

 

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz