Bi'DünyaHaberler

Rampa İstanbul’da “Işıl Işıl Karanlık” Var!

Canan Işık’ın Rampa’daki ilk kişisel sergisi 15 Ocak – 27 Şubat 2016 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. ‘Işıl Işıl Karanlık’ başlığını taşıyan sergi, sanatçının yeni video, fotoğraf, resim ve enstalasyon çalışmalarını bir araya getiriyor.

cb333acd80e471a83342228eb1670167

Sanatçı, eserleriyle iktidar yapılarını, toplumsal cinsiyet üzerindeki siyasi uygulamaları, ataerkil sistemi ve bunların bireysel beden –özellikle kadın bedeni- üzerindeki tahakkümünü sorguluyor. Akla gelen her yere sızmış durumda olan ataerkil kodlamalar, Işık’ın eleştirel yorumuyla yapıtlarına yansıyor. Sergideki hemen her eserde rastlanan bu kodlamalar; ışıyan bir karanlık olarak, kara bir güneş olarak, ziyaretçileri bir tür çılgınlık ve geri çekilmişlik haline sürüklüyor.

ccccnan

15 Ocak’ta açılan ‘Işıl Işıl Karanlık’ sergisi, 27 Şubat’a kadar Rampa’da görülebilir. Detaylı bilgi için:

http://www.rampaistanbul.com

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

29 Ocak’ta Vizyonda!

Sonraki yazı

4. Altın Çınar Festivali' nin Son Başvuru Tarihi Belli Oldu