Haberler

4. Altın Çınar Festivali’ nin Son Başvuru Tarihi Belli Oldu

3-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin ulusal kısa film,  ulusal belgesel film ve ulusal animasyon film kategorilerinde yapılacak olan yarışmalarına son başvuru tarihi 14 Mart 2016 olarak belirlendi.

altın

Bu yıl 4.sü düzenlenecek olan Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali ile 3-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, Hint ve Türk Sinemasının önemli filmlerini ve emekçilerini Kayseri halkı ile buluşturacak.

Film gösterimleri, söyleşiler, atölyeler ve konferansların da yer alacağı festival her yıl olduğu gibi Türk Sinemasının bir emekçisine ‘’Yaşam Boyu Onur Ödülü’’, üç emekçisine ise ‘’Sinemanın Çınarı’’ ödülleri takdim edecek.

Yarışmaların bu yılki ödülleri üç kategoride de;

En İyi Film 5.000 TL,

İkincilik Ödülü 3.000 TL,

Yücel Çakmaklı Özel Ödülü 2.000 TL olarak belirlenmiştir.

*Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Rampa İstanbul'da "Işıl Işıl Karanlık" Var!

Sonraki yazı

Demolition !f İstanbul'u Kapatacak!