Bi'DünyaHaberler

51. Kütüphane Haftası kapsamında SALT Galata’da söyleşi | Esen Karol ve Fatih Özgüven

“Dünyada her şey, sonuçta bir kitaba girmek için var olur”

3 Nisan Cuma, 18.30

SALT Galata, Atölye II-III

Fotograf_Fatih Ozguven

Başlığını, şair Stéphane Mallarmé’nin sözünden alan programda, tasarımcı Esen Karol ile yazar ve çevirmen Fatih Özgüven, “kitap” ve “kütüphane”ye dair güncel konular üzerine konuşacaklar. 51. Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen söyleşide, içerik, tasarım, nesne-kitap ilişkisi, gelişen teknolojinin basılı kitaplara etkisi, dijital kitapların ulaşılabilirliği ve farklı mecralarda okunmasının yanı sıra, sosyal medyanın okur deneyimine yansımaları irdelenecek.

Konuşma dili Türkçe’dir.

Esen Karol birçok uluslararası sergi ve tasarım etkinliğine katıldı. 2002’de Pratt Institute’ta tipografi ve görsel iletişim, 2002-2012 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Programı’nda tipografi ve yayın tasarımı dersleri verdi. 1996’da kurduğu tek kişilik tasarım atölyesinde çalışmalarını sürdüren Karol, ağırlıklı olarak editoryal tasarım alanında işler üretiyor.

Yazar ve çevirmen Fatih Özgüven’in birçok dergi ve gazetede çevirileri, sinema ve edebiyat yazıları yayımlandı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Programı ile Boğaziçi Üniversitesi’nde sinema ve edebiyat dersleri verdi. Özellikle Nabokov, Mann, Borges, Kundera ve Woolf çevirileriyle tanınan ve Bir Şey Oldu, Hiç Niyetim Yoktu ve Hep Yazmak İsteyenlerin Hikâyeleri adlı hikâye kitapları bulunan Özgüven, Radikal gazetesinde haftalık sinema yazıları yazıyor.

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

24. JAMES BOND MACERASI SPECTRE 007

Sonraki yazı

Kevin Spacey Filmografisi