Haberler

Sinematek yaşıyor: 50. yılda, 50 film, 50 Sunum!

Sinema tarihinin en iyi filmleri Sinematek’in kurucularından Onat Kutlar’ın anısına Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde usta isimlerin sunumlarıyla gösterilecek.

1965 yılında kurulan Türk Sinematek Derneği’nin 50. yılı dolayısıyla düzenlenen Sinematek Yaşıyor! 50. yılda, 50 film, 50 Sunum etkinliğinin Kadıköy ayağı 5 Şubat Cuma günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlıyor.

Federico Fellini’nin Tatlı Hayat, Andrei Tarkovski’nin Andrei Rublev, Orson Welles’in Yurttaş Kane gibi sinema tarihinin en iyi filmlerinin gösterileceği etkinlikte Ezel Akay, Vecdi Sayar, Mehmet Güleryüz, Bengi Semerci, Erden Kıral, Özgür Mumcu, Tayfun Pirselimoğlu, İlber Ortaylı, Murathan Mungan, Atilla Dorsay, Yankı Yazgan, Ege Cansen, Filiz Kutlar gibi usta isimler sunum yapacak.

Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki filmler Cuma akşamları saat 20:30’da başlayacak ve gösterimler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Gösterim programı ise şöyle:

12670611_1040721085985301_4016747514073449854_n

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ankara Uluslararası Film Festivali Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sonraki yazı

Kış Uykusu, Rusya’da Film Festivalinde Gösterilecek