Haberler

71. Bafta Ödülleri Sahiplerini Buldu

The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) / İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülleri sahiplerini buldu.

2018 BAFTA Kazananlar Tam Listesi

En İyi Film

Darkest Hour

Dunkirk

Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Call Me by Your Name

En İyi İngiliz Filmi

Darkest Hour

Death of Stalin

Gods Own Country

Lady Macbeth

Paddington 2

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day Lewis (Phantom Thread)

Daniel Kaluuya (Get Out)

Gary Oldman (Darkest Hour)

Jamie Bell (Film Stars Don’t Die in Liverpool)

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)

En İyi Kadın Oyuncu

Annette Benning (Film Stars Don’t Die In Liverpool)

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Margot Robbie (I, Tonya)

Sally Hawkins (The Shape of Water)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)

Luca Guadagnino (Call Me by Your Name)

Christopher Nolan (Dunkirk)

Guillermo Del Toro (The Shape of Water)

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer (All The Money In The World)

Hugh Grant (Paddington 2)

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Willem Dafoe (The Florida Project)

Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Allison Janney (I, Tonya)

Kristen Scott Thomas (Darkest Hour)

Laurie Metcalfe (Lady Bird)

Lesley Manville (Phantom Thread)

Octavia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Yabancı Film

Elle

First They Killed My Father

The Handmaiden

Loveless

The Salesman

En İyi Belgesel

City of Ghosts

I Am Not Your Negro

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane

En İyi Orjinal Senaryo

Jordan Peele, Get Out

Steven Rogers, I, Tonya

Greta Gerwig, Lady Bird

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor, The Shape of Water

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

James Ivory (Call Me by Your Name)

Armando Iannucci, Ian Martin and David Schneider (Death of Stalin)

Matt Greenhalgh (Film Stars Don’t Die in Liverpool)

Aaron Sorkin (Molly’s Game)

Simon Farnaby and Paul King (Paddington 2)

En İyi Sinematografi

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Ses

Baby Driver

Blade Runner, 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

En İyi Kurgu

Baby Driver

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

İngiliz Yazar, Yönetmen veya Prodüktör Tarafından Yapılan En İyi İlk Film

The Ghoul

I Am Not A Witch

Jawbone

Kingdom of Us

Lady Macbeth

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

En İyi Film Müziği

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

Phantom Thread

The Shape of Water

En İyi Saç & Makyaj

Blade Runner 2049

Darkest Hour

I, Tonya

Victoria and Abdul

Wonder

EE Rising Star Ödülü

Josh O’Connor

Daniel Kaluuya

Tessa Thompson

Florence Pugh

Timothée Chalamet

En İyi Animasyon

Coco

Loving Vincent

My Life as a Courgette

En İyi Kısa Film

Aamir

Cowboy Dave

A Drowning Man

Work

Wren Boys

En İyi Kısa Animasyon

Have Heart

Mamoon

Poles Apart

Zeynep Enginer

Zeynep Enginer

1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Soundtrack / Tell No One (2006)

Sonraki yazı

14. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor!