Vizyon

9 Eylül’de Vizyonda!

sullySully

Yönetmen: Clint Eastwood

Oyuncular: Tom Hanks, Laura Linney, Aaron Eckhart

Tür: Dram, Biyografi

Süre: 95 Dakika

15 Ocak 2009 tarihinde US Airways’in 1549 sefer sayılı uçuşunun, kalkıştan çok kısa bir süre sonra her iki motora kuş çarpması sonucu mecburi olarak Hudson Nehri’nde son bulmuş, can kaybı yaşanmayan olayda uçağı başarılı bir şekilde nehre indiren pilot Chesley “Sully” Sullenberger bir halk kahramanı ilan edilmişti. Eski pilot Chesley Sullenger’ın kitabından sinemaya uyarlanan filmde, pilotu Tom Hanks canlandırırken, Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.


ben-hurBen-Hur

Yönetmen: Timur Bekmambetov

Oyuncular: Jack Huston, Toby Kebbell, Rodrigo Santoro, Morgan Freeman, Haluk Bilginer

Tür: Tarih, Savaş

Süre: 125 Dakika

Roma ordusunda subay olan üvey erkek kardeşi Messala tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Judah Ben-Hur’un epik hikâyesini konu alan filmde, rütbesi alınan ailesinden ve sevdiği kadından ayrı bırakılan Judah, köleliğe zorlanmasını ve denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına dönmesini izliyoruz. Filmin konusu Lew Wallace’ın ölümsüz romanı Ben-Hur: A Tale of the Christ’a dayanmakta. Kitap ilk olarak 1959 yılında William Wyler yönetiminde sinemaya uyarlanmış ve 11 Oscar kazanmıştı.


little menLittle Men / Küçük Adamlar

Yönetmen: Ira Sachs

Oyuncular: Greg Kinnear, Jennifer Ehle, Alfred Molina

Tür: Dram

Süre: 85 Dakika

13 yaşındaki Jake, ailesiyle birlikte ölen dedesinden kalan eve, Manhattan’dan Brooklyn’e taşınır. Alt katlarındaki terzi, aynı zamanda dedelerinin yakın arkadaşı olan Leonard yalnız yaşayan bir kadındır ve Jake ile aynı yaşta, Tony adlı bir oğlu vardır. Sessiz, sanatçı ruhlu Jake ressam; dışa dönük ve atılgan Tony ise oyuncu olmak istiyordur ve birlikte en tanınmış sanat liselerinden birine girme hayali kurarlar. Ancak dükkanın yeni sahibi olan Jake’in ailesi, Tony’nin annesinden yeni kontrat ve daha yüksek kira istediğinde işler karışır. Aileler arasındaki gerginlik er geç çocuklarının dostluklarına da yansır.

 *Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Rüya Filminden İlk Fragman Geldi

Sonraki yazı

Oasis Belgeseli Supersonic’ten Fragman Geldi!