Haberler

9. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

İnönü Üniversitesi tarafından 9.’su düzenlenecek olan Kısa Film Festivali için başvurular başladı. 26-29 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin son başvuru tarihi 4 Nisan.

inönü

İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sinema sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, 26 – 29 Nisan 2016 tarihlerinde 9. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Festivalin içerikleri arasında  yabancı kısa film örnekleri, söyleşi ve paneller, workshoplar ve yarışma bölümü bulunmakta. Her yıl olduğu gibi bu sene de kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde birbirinden yaratıcı kısa filmler yarışacak.

Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil uluslararası alanda üretilmiş kurmaca konulu ve deneysel kısa filmler ile kısa belgesellerin festival kapsamında yarıştırılması, yurt içi ve yurt dışından sağlanacak kısa filmlerden özel gösterim bölümlerinin yapılması, atölye çalışmaları, oturumlar ve söyleşiler düzenlenmesi bu etkinliğin kapsamını oluşturuyor.

En iyi kurmaca filme 7500 TL, en iyi belgesel filme 7500 TL ve en iyi deneysel filme 7500 TL olmak üzere üç kategoride  ödül verilecek. Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, süresi en fazla 15 dakika olan kurmaca ve deneysel filmler, süresi en fazla 30 dakika olan belgeseller başvurabilecek. Festivale filmlerini göndermek isteyenler için ise son başvuru tarihi 4 Nisan 2016 olarak belirlendi.

*Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için buraya bakabilirsiniz.

*İletişim: [email protected]

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması

Sonraki yazı

Kadıköy'de İtalyan Filmleri Rüzgarı