Haberler

Kadıköy’de İtalyan Filmleri Rüzgarı

Kadıköy Belediyesi Kültür Merkezleri’nde film gösterimleri devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Alman sinemasının yeni filmlerinin izleyici ile buluştuğu Yeldeğirmeni Sanat, Mart ayı boyunca İtalyan filmlerine ev sahipliği yapacak.

italyan-filmleri-kadikye-geliyor-

Yeldeğirmeni Sanat – İtalyan Kültür ortaklığı ile gerçekleşen film günlerinde en yeni İtalyan filmleri 7 Mart’tan itibaren her Pazartesi izleyici ile buluşuyor. Yeldeğirmeni Sanat’taki filmler ücretsiz izlenebilecek.

Son dönem İtalyan sinemasının en iyi örneklerinin izleyici ile buluşacağı film seçkisi ise şöyle:

14 Mart 2016 Pazartesi Saat 19:30

L’ULTIMA RUOTA DEL CARRO / ZURNANIN SON DELİĞİ

Yönetmen: Giovanni Veronesi filmi  / Komedi, İtalya, 2013, 113’

Oyuncular: Elio Germano, Alessandra Mastronardi, Ricky Memphis, Sergio Rubini

Konu: Ernesto, hayatın gerçek değerlerini asla kaybetmeksizin, kendi hırslarını takip etmeye çalışan basit bir adamdır. Döşemeci, yuva aşçısı, nakliyeci, şoför, figüran… Beraberindeki arkadaşı Giacinto ile birlikte 70’lerden bugüne İtalya tarihinin önemli aşamalarını yeniden yaşıyoruz. Giovanni Veronese, İtalyanların ve İtalya’nın erdemlerine ve noksanlıklarına dikkatlice göz atarak, çağımızın kahramanlarından birinin yaşadığı zorluklarını ve aynı zamanda olağanüstü durumlarına koral bir komediyle ortaya koyuyor.

*Türkçe Altyazılı

locandina-ultima-ruota

L’Ultima Ruota Del Carro

21 Mart 2016 Pazartesi Saat 19:30

BUONGIORNO PAPÀ / GÜNAYDIN BABACIĞIM

Yönetmen: Edoardo Leo filmi /Komedi, İtalya, 2012, 102’

Oyuncular: Raoul Bova, Marco Giallini, Edoardo Leo, Nicole Grimaudo, Rosabel Laurenti Sellers

Konu: Andrea 38 yaşında, yakışıklı ve kendinden emin biri. Yalnız yaşıyor, kadın düşkünü ve product placement işiyle meşgul olan önemli bir şirkette kariyer arayışında. Hayatı bir gecelik maceralarla geçmekte ve her şey yolunda gibi gitmekte: sorumluluk yok, iş ve eğlence. Ama bir gün, beraber yaşadığı işsiz arkadaşı Paolo ile Layla’yla karşılaşır. Kız son derece kaprisli, 18 yaşında ve onun için biçilmiş bir kaftan olduğunu söylemekte. Sadece bu kadar da değil. Kızla beraber dedesi Enzo’da eski bir rockçu ve bu arada babasının kim olduğunu bilmiyor… Temelli kalmak için gelirler.

*Türkçe Altyazılı

1360946379488

Buongiorno Papa

28 Mart 2016 Pazartesi Saat 19:30

È STATO IL FIGLIO / OĞLU YAPTI

Yönetmen: Daniele Ciprì / İtalya, 2012, 90’ 

Oyuncular: Toni Servillo, Giselda Volodi, Alfredo Castro, Aurora Quattrocchi, Benedetto,

Konu: Ciraulo ailesi, Palermo’nun Zen mahallesinde yaşayan fakir bir ailedir. Ama evlerinin önünde gıcır gıcır bir Volvo durmaktadır. Bu harika araç, Ciraulo ailesinden birinin bir mafya çatışması esnasında tesadüfen ölmesi üzerine alınan tazminatla satın alınmıştır. Ailenin erkek çocuğu Tancredi, bir eğlence akşamında arabanın kapısını çizer. Vahim bir durum yoktur ama baba çok büyük tepki gösterir ve polisin söylediğine göre oğul babayı öldürür. Gerçeküstü ve metafizik bir macera…

*Türkçe Altyazılı

L'attore Toni Servillo (Nicola Ciraulo) insieme a Giselda Volodi (Loredana), Benedetto Raneli (Nonno Fonzio), Fabrizio Falco (Tancredi), Giacomo Civiletti (Giacalone), Aurora Quattrocchi (Nonna Rosa), Manuela Lo Sicco (Antonietta) e Delia Iemmolo (Federica) in una scena del film "E' stato il figlio", regia di Daniele Ciprì. Brindisi giugno 2011

È Stato Il Figlio

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

9. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Sonraki yazı

Tematik Gece: Yerli Yerinde