Haberler

9. İstanbul Animasyon Festivali Başladı!

Dünyanın birçok festivaline katılmış ve ödül almış çizgi filmler bu sene dokuzuncusu düzenlenecek olan İstanbul Animasyon Festivali’nde izlenebilecek. 26 Aralık’ta The Zone Maslak’ta perdelerini açacak olan İstanbul Animasyon Festivali 26-27 Aralık tarihlerinde seyirciye animasyon dolu bir haftasonu yaşatacak.

man-on-the-chair-image3

Man on the Chair

En önemli animasyon festivali olarak gösterilen Annecyde büyük ödüllünü alan Man on the Chair, jüri özel ödülünü alan Patch, Absent Minded veThe Age of Curious ile beraber Anatole’s Little Saucepan,İstanbul Animasyon Festivalinde gösterilecek filmler arasında. Yine Annecy ile beraber Cannes, Baftagibi onlarca festivalden ödülle dönen Daisy Jacobs’un filmi The Bigger Picture da festivalde gösterilecek 101 filmden biri.

Festival tamamen ücretisiz. Ancak organizatörler, izleyicilerin yer bulabilmeleri için, bilet alarak rezervasyon yaptırmaları gerektiğini hatırlatıyorlar. Biletlerin tükenmek üzere olduğu duyuruldu!

Yarışmaya Türkiye’den katılan 34 film en iyi Türk kısa animasyon filmi olmak için yarışacak. Aynı zamanda Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek isteyenler için Şu Animatör Türkler bölümü kaçırılmaz bir fırsat olacak.

Festival Programı: http://www.iafistanbul.com/program

Rezervasyon için: https://www.kweekweek.com/public_profile/u/animationfestival

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Il Deserto Rosso (1964)

Sonraki yazı

Fil'm Hafızası'nın Seçimiyle Yılın En İyi 11 Filmi