Haberler

Aki Kaurismäki Mülteci Gerçeğini Beyazperdeye Taşıyacak!

Finlandiyalı yönetmen, Le Havre ile başladığı üçlemenin ikinci filminde mültecilerin yaşadığı sıkıntılara yer verecek.

aki kaurismaki

Kibritçi Kız, Geçmişi Olmayan Adam, Umut Limanı gibi filmleriyle, yabancıların, yeri yurdu belli olmayanların hikayelerini ince bir mizah ve farklı bir dramla anlatan yönetmen Aki Kaurismäki, mültecilere ilişkin bir film çekeceği konuşuluyor. Ülkesindeki bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Kaurismäki, son zamanlarda yaşadığı kentte şahit olduğu göçmenlerin durumunun kendisini etkilediğini ve bununla ilgili yeni bir film çekeceğini söyledi.

2011’de çektiği Le Havre (Umut Limanı) ile Afrikalı bir çocuğun büyük kentte karşılaştığı sorunları ve adaptasyon sürecini anlatan Aki Kaurismäki, bu temadan yola çıkarak planladığı üçlemenin ikinci filmini mültecilerin dramına ayırdı. Kaurismäki, bu filmde Suriyeli oyuncuları oynatmayı planlıyor.

Filmin 2017 yılında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Un Illustre Inconnu (2014)

Sonraki yazı

Sundance 2016’da Yarışacak Filmler Belli Oldu!