Haberler

Alone In Berlin’den İlk Görüntüler Geldi

Hans Fallada’nın aynı isimli romanında uyarlanan ve Berlin Film Festivali’nde yarışmaya hak kazanan Alone in Berlin’den ilk klip yayınlandı.

alone

Yönetmen Vincent Perez’in elinden çıkma, Hans Fallada’nın aynı isimli romanından uyarlanma yeni film Alone in Berlin, festivalin en dikkat çeken yapımlarından biri. Emma Thompson, Brendan Gleenson ve Danierl Brühl’ün başrolünde yer aldığı film, gerçek bir olaydan esinlenilerek yazılmış. Prodüktörleri Stefan Arndt, Uwe Schott, Marco Pacchioni, James Schamus, Paul Trijbits ve Christian Grass olan film; Fransız, Alman ve İngiliz ortak yapımı. Filmin, festival prömiyerinden sonra yıl içinde sinema salonlarında gösterime girmesi bekleniyor.

Film, 1940’da Berlin’de yaşayan işçi sınıfı çift Otto ve Anna Quangel’in başından geçenleri konu alıyor. Derme çatma bir apartman dairesinde çoğu Alman gibi Nazi devrimine karışmadan yaşamaya çalışan çift, tek oğulları savaşta ölünce, direnmek için harekete geçer. Şehrin her tarafına Hitler ve rejimini eleştiren kartpostallar dağıtırlar. Bu direniş esnasında yakalanmak demek, idam demektir. Kısa sürede kampanyaları Gestapo müfettişi Escherich’in ilgisini çeker ve kedi-fare oyunu başlar. Ancak ölüm korkusu Otto ve Anna’nın direnç nedenlerini arttırır ve çift isyana katılmaya karar verir.

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Cannes'da Jüri Başkanı Belli Oldu!

Sonraki yazı

12. Akbank Kısa Film Festivali'nde Yarışacak Filmler Belli Oldu