Haberler

12. Akbank Kısa Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

7-17 Mart 2016 tarihleri arasında 12. defa düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Festivali’nin “Uluslararası Dünyadan Kısalar” bölümünün ön eleme sonuçları belli oldu.

akbank

Daha önce Cannes, Venedik, Berlin ve Montreal Film Festivalleri’nde ödül kazanan 14 film, festival jürisinin değerlendirmesi sonucu  hem ilk kez Türkiye’deki seyirciyle buluşacak hem de “En İyi Kısa Film” ödülü için yarışacak.

Bu yıl 88. Oscar Ödülleri’nde Kısa Film dalında yarışacak olan Basil Khalil imzalı Ave Maria, Till Nowak’ın bol ödüllü animasyon filmi Dissonance, Toronto Film Festivali’nden ödülle dönen Maimouna Doucoure’un yönettiği Maman(s), Venedik Film Festivali ödüllü Dubravka Turic’in Belladonna’sı, 20’nin üzerinde ödül alan Jure Lavlovic’in Picnic filmi, David Uloth’un Montreal’den iki ödül alan filmi La Voce ve yönetmen Sonejuhi Sinha’nın birçok ödülün yanı sıra Cannes Film Festivali’nden de ödül kazanan Love Comes Later isimli filmi, 12. Akbank Kısa Film Festivali’nde yarışacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "12. Akbank Kısa Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
mert
Ziyaretçi

ulusal yarışmadaki filmler niye yok?

wpDiscuz
Önceki yazı

Alone In Berlin'den İlk Görüntüler Geldi

Sonraki yazı

Shezad Dawood’dan Zaman ve Mekan Sergisi