Bi'DünyaHaberler

Anna Karenina Müzikal Oluyor!

Rus edebiyatı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Lev Tolstoy’un dünya klasikleri arasında yer alan ünlü romanı Anna Karenina müzikal oluyor.

anna-karenina-Keira-Knightley-1

19. yüzyılın en önemli yazarlarından Lev Tolstoy’un daha öncesinde pek çok kez sahneye ve beyazperdeye uyarlanan romanı, bir kez daha müzikale uyarlanıyor. Son olarak 2012 yılında Joe Wright’ın yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanan ve başrollerinde Keira Knightley ve Jude Law’ın bulunduğu eser dört Oscar ödülüne aday gösterilmiş, bir tanesini de kazanmayı başarmıştı.

Tolstoy’un bu dev romanını iki saatlik bir gösteriye sığdırmanın çok zor olduğunu belirten müzikalin yapımcıları, yine de metnin esasına sadık kalma konusunda eminler. Ekim ayında Moskova Operetta tiyatrosunda seyirciyle buluşacak olan gösterinin başka bir tiyatro sahnesinde daha yer alıp almayacağı henüz belli değil.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Terrence Malick İmzalı Voyage of Time’dan Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

Salon İKSV Yeni Sezon Programını Açıkladı!