DramaSinema Odaları

AzulOscuroCasiNegro (2006)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

dark_blue_almost_black

AzulOscuroCasiNegro (2006), izleyicisine ahlaki değerleri farklı olay örgüleriyle sorgulatmayı başaran Daniel Sánchez Arévalo yönetimindeki bir İspanyol yapımı.

Jorge (Quim Gutiérrez), eğitimli olmasına ragmen hasta babasına bakmakla yükümlü olan ve babasının kapıcılık görevini yerine getiren bir gençtir. Bir taraftan da daha iyi bir yaşam istediği için profesyonel iş görüşmeleri yapmaktadır, geri çevrilmektedir. Aynı zamanda çocukluk aşkı olan varlıklı genç kız Natalie geri dönmüştür; fakat Jorge ile Natalie arasında tamamlanamayan bir ilişki vardır. Bu ilişki ona her zaman hayatta başarısız olduğunu hatırlatmaktadır. Hapiste olan ağabeyi Antonio (Antonio de la Torre) ise, hapishanede anıştığı Paula (Marta Etura) ile ilişkisini güçlendirmeye çalışmaktadır. Paula onun aksine güzel ve akıllı bir kadındır. Daha önce hapishanede yakınlaştığı bir erkeğin sevgilisi olan kadın ve arkadaşlarınca tartaklanmaktadır. Bu durumdan kendini kurtarmak için hamile kalıp, hamilelere özel bölüme geçmek istemektedir. Antonio ,Paulo’yu elinde tutabilmek için kendisini hamile bırakmaya çalışmaktadır. Fakat neticede Antonio’nun kısır olduğu ortaya çıkar. Antonio, cezasını tamamlayıp dışarı çıktıktan sonra kardeşi Jorge’dan bu konuda ona yardımcı olmasını ister. Paulo’yla bu şekilde anlaşmışlardır. Başlangıçta karşı çıkan Jorge, Paulo ile tanıştıktan ve onun saçları yolunmuş, kanlı halini gördükten sonra bu durumu kabul eder. İkili arasında tahmin etmedikleri bir yakınlaşma başlar…

AzulOscuroCasiNegro, Daniel Sanchez Arévalo’nun ilk uzun metraj filmidir.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Daniel Sánchez Arévalo

Oyuncular: Quim Gutiérrez, Raúl Arévalo, Marta Etura

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

20 Mart'ta Sinemalarda!

Sonraki yazı

SALT’ta Uzun Perşembe: 26 Mart