Haberler

Başka Gece’de Bu Ay: Gece Dünyayı Yuttuğunda

Başka Gece'de Bu Ay: Gece Dünyayı Yuttuğunda

Başka Gece bu ay Fransız yapımı zombi filmi Gece Dünyayı Yuttuğunda / The Night Eats the World ile karşınıza çıkıyor.

Başka Sinema’nın kült, karanlık ve deneysel yapımları seyirciyle buluşturduğu etkinliğin bu ayki konuğu: Gece Dünyayı Yuttuğunda!

The Last Man on Earth ve The Night of The Living Dead gibi klasiklerden iz taşıyan Gece Dünyayı Yuttuğunda’nın başrollerinde, Joachim Trier filmlerinden tanıdığımız Anders Danielsen Lie ve yakın zamanda Paterson’da izlediğimiz İranlı oyuncu Golshifteh Farahani var.

Başka Sinema’da 5 Ekim’de vizyona girecek gerilim dolu bu filmle, Başka Gece seyircileri 10 Ağustos saat 23:30’da Beyoğlu Beyoğlu Sineması ve Kadıköy Sineması’nda Türkiye prömiyerinde buluşma fırsatı yakalayacak.

Sinopsis

Daha bir gece önce çılgın bir partinin döndüğü bir dairede uyanan Sam’in şimdi kalkıp gerçekle yüzleşmesi gerekmektedir: Etrafında kimse kalmamıştır ve Paris sokaklarında hareket eden tek şey yaşayan ölülerdir. Korku ve panik içerisinde Sam kendini uyandığı daireye kapatıp hayatta kalmanın bir yolunu bulmalıdır. Ama acaba hayatta kalan tek kişi kendisi midir?

Süre: 93’

Dil: Fransızca, Norveççe, İngilizce; Türkçe altyazılı

Biletler

Beyoğlu Sineması  – Kadıköy Sineması

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz