Haberler

Bergman Senaryosu Film Oluyor!

Persona, Seventh Seal, Wild Strawberries gibi başyapıtların usta yönetmeni Ingmar Bergman’ın 1969 yılında başka iki usta Federico Fellini ve Akira Kurosawa birlikteliğinde çekilmesi için yazdığı Sixty-Four Minutes With Rebecka film oluyor!

Ingmar Bergman 1965 Regissör chef för Dramaten Stockholm

 

İsveçli yönetmen Suzanne Osten tarafından beyaz perdeye uyarlanacak film, 68 hareketinin merkezinde cinsellik ve politik özgürlük arayışında bir öğretmeni konu alacak. Yönetmen Osten, senaryoyu “feminist, queer, homoerotik, otorite karşıtı, oldukça cesur, kompleks ve radikal” olarak tanımladı.

susanne_osten

Ingmar Bergman Vakfı başkanı Jan Holmberg ise senaryonun heyecan verici olduğunu ve yönetmen olarak Osten’ın seçilmesine çok mutlu olduğunu belirtti. İsveç’in önde gelen yönetmenlerinden biri olan Osten’ın Bergman ile karmaşık bir ilişkisi olduğunu ve sonucun mükemmel olacağından emin olduğunu söyledi. İlk olarak 6 Kasım’da radyo oyunu şeklinde prömiyerini yapacak olan senaryonun çekimlerine bu tarihten sonra başlanması ve Bergman‘ın doğumunun 100. yılı olan 2018‘de vizyona girmesi planlanıyor.

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Tematik Gece: #sosocial hosted by Güray Gürsel (@burusvilis)

Sonraki yazı

İnsan İnsanı Çekermiş Fotoğraf Sergisi İstanbul Modern'de