Haberler

Blue Blues Band Efsanesi “Blue” Belgeseli ile Beyaz Perdede!

90’lı yılların efsaneleşmiş grubu Blue Blues Band, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı “Blue” belgeseli ile anılıyor.

1991 yılında Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil tarafından kurulan Blue Blues Band, basta Sunay Özgür ve davulda Kerim Çaplı’nın katılımı ile efsane kadrosuna kavuşmuştu. 10 yıl boyunca birçok yerde sahne alan grup, hiçbir kayıt yayınlamamasına ve büyük çoğunlukla cover parçalar çalmasına rağmen, üstün yetenekleri ve sahne performanslarıyla efsane statüsüne ulaştı. Efsane statüsünün hakkını vermek üzere Blue Blues Band ile Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hayatları, çok bilinmeyen hikâyeleri, çeşitli anıları, müzikal performansları ve hüzünlü sonları bir Rock’n Roll hikâyesi olan “Blue” belgeseli ile beyaz perdeye yansıtılıyor. Sertan Ünver’in yönettiği “Blue” belgeselinin yapımcılığını Suzan Güverte üstleniyor.

“Blue” belgeselinin amacı, Blue Blues Band’in hem Türkiye müzik tarihine olan katkısının altını çizmek, hem de Çetin ile Çaplı’nın anılarını ölümsüzleştirmek. Filmde yer alan Blue Blues Band’in orijinal kayıtlarına katkıda bulunmak üzere filmin yapım ekibi, o döneme ait Blue Blues Band ya da Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’ya ait görüntülere ve ses kayıtlarına sahip olan herkese açık çağrıda bulunuyor. Daha önce ortaya çıkmamış kişisel arşiv görüntülerine ve ses kayıtlarına sahip olanlar yapım ekibiyle iletişime geçebilir.

“Blue”dan İlk Teaser:

Blue Blues Band’e ve o dönemlere yakışır bir deneyim yaratmak adına “Post prodüksiyon ve yabancı müzik telif hakları’’ için kullanılacak bir de kitlesel fonlama kampanyası başlatıldı. Filmin yapımcıları, Blue Blues Band severlerini, “Çekimler bitti: Yabancı müzik telif hakları ve post prodüksiyon için desteğinize ihtiyacımız var.” diyerek, 20.000 Euro hedefli bu Indiegogo kampanyasının tamamlanmasına katkıda bulunmaya davet ediyorlar.

https://www.indiegogo.com/projects/yavuz-cetin-kerim-capli-ve-90-lar-blue-filmi-music-film#/

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz