Haberler

Canavar 14 Eylül’de Başka Sinema’da

Canavar 14 Eylül'de Başka Sinema'da

Bu senenin en özel ve dikkat çekici işlerinden olan Michael Pierce’in ilk uzun metraj filmi Canavar (Beast) 14 Eylül’de vizyona giriyor.

Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde gerçekleştiren film, festival yolculuğuna Sundance, Londra, Roterdam gibi önemli organizasyonlarda yer alarak devam etmişti. Türkiye’deki ilk gösterimini  37. İstanbul Film Festivali’nin Vodafone Red Galaları bölümünde yapan Canavar, başarılı bir ilk film olarak gittiği her festivalden oldukça olumlu eleştiriler almıştı.

Usta işi, Sürükleyici, Çarpıcı Bir Hikaye 

İngiliz Sineması’nın başarılı bir örneği olarak duran film sinematografisi, diyalogları, başarılı kurgusu ve git gide artan gerilim dozu ile 2017’nin en dikkat çeken filmlerinden biri olarak sinemaseverlerin akıllarında kalan işlerden biri olmayı başarmıştı.

Daha önceden kısa metraj ve reklam filmleriyle tanıdığımız yönetmen Micheal Pierce‘in ilk uzun metraj filmi olan Canavar’ın başrollerinde Jessi Buckley ve Johnny Flynn  yer alıyor. Filmin senaryosunun altında gene yönetmen Pierce’in imzası bulunuyor. Festival gösterimlerinin ardından vizyon tarihi 14 Eylül olarak açıklanan film Türkiye’de Başka Sinema aracılığıyla izleyicilerle buluşacak.

Film Hakkında

2017 | Dram | 107′ | İngilizce; Türkçe altyazılı | 14 Eylül 2018

Yönetmen: Michael Pearce
Oyuncular: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Geraldine James
Ülke: İngiltere
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Ivana MacKinnon
İthalat: Fabula Films

Küçük bir adada yerleşik küçük bir toplulukta yaşayan genç bir kadın, adaya dışarıdan gelen bir yabancıya âşık olur. Baskıcı ailesinden uzaklaşabilmesi için kadına güç ve destek veren adamın seri cinayetler işleyen bir katil olduğu iddia edildiğinde kadın, her şeye ve herkese rağmen adamı savunacaktır.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz