KomediRomantikSinema Odaları

Chinese Puzzle (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 8,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

chinese-puzzle-posterChinese Puzzle (2014), orijinal adıyla Casse-tête chinois, yönetmen Cédric Klapisch’in ilkini L’auberge espagnole (2002) ikincisini de Russian Dolls (2004) olarak çektiği serinin üçüncü ve şimdilik sonuncu filmi.

Öykünün kahramanı, hayatını yazarak kazanan Xavier (Romain Duris) bu filmde,  artık 40’lı yaşlarını selamlamıştır. Eşinin kendisinden ayrılmak isteyip iki çocuğuyla New York’a taşınma kararının ardından hayatının kırılma noktalarından birini yaşar. Turist vizesiyle, çocuklarının peşinden New York’a giden Xavier burada, Çin bulmacası olarak nitelendirdiği karmakarışık bir hayata başlar.

Ebeveynlik, ilişkiler, dostluk, göçmenlik gibi birçok konuya ironik bir gerçekçilikle yaklaşan film, 2014’ün en keyifli romantik komedilerinden biri. Xavier’in hayatındaki kadınlar olarak izlediğimiz Martine (Audrey Tautou), Isabelle (Cécile De France) ve Wendy (Kelly Reilly) filmin ana kadrosunu oluşturan en renkli isimler.

Sinem Dinçer

Sinem Dinçer

1982, İskenderun doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde edebiyat okurken bir yandan da Digital Film Academy ve çeşitli workshoplarda sinema eğitimi aldı. 2007’ten beri kısa, uzun metrajlı filmler ve festivallerde çalışıyor. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi bölümünde master tezini hazırlıyor, çeşitli webzinelere müzik ve sinema yazıları yazıyor. (www.sinemdincer.com)

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sinematografi: Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Sonraki yazı

"HİTLER'E SUİKAST" / "13 MINUTES" - 18 Eylül'de sinemalarda!