Haberler

Christopher Nolan Netflix’le Çalışmayacak

Son olarak Dunkirk filmiyle seyircilerin karşına çıkan Nolan, İndieWire’a verdiği röportajda Netflix’le çalışmayacağını açıkladı.

Daha önce İnception, The Dark Night, İnterstaller gibi başarılı yapımlara imza atan yönetmen Christopher Nolan, Netflix ‘e savaş açmış durumda.Son zamanlarda birçok yönetmen, yapımcı ve sinemasever için tartışma konusu haline gelen Netflix, Nolan’ı da rahatsız etmiş durumda.

Aynı anda birçok film ve diziyi yayına sokan Netflix’in akıl almaz bir politika yürüttüğünü ve bunun sinema filmleri için savunulamaz bir model olduğunu söyleyen Nolan, Netflix’in sinema filmlerini desteklememek için tuhaf bir isteksizliğe sahip olduğunu dile getirdi.

Büyük bir bütçeye sahip olan Netflix, dünyanın dört bir yanındaki yönetmenlere belli bir ölçüde özgürlük tanıyarak filmlerini yayınlamaları için onlara olanak sağlıyor. Bu yıl Cannes’ta Netflix’in dağıtımını üstlendiği iki film yer aldı. Bong Joon Ho’nun Okja’sı ve Noah Baumbach’ın Meyerowitz’in Hikayeleri.

Nolan bundan pek etkilenmiş görünmüyor. Ve bu durumu “Eğer sinema salonlarını kapatmaya karşı bir tür kaldıraç olarak kullanılmasaydı Netflix’in ilginç yönetmenlerin ilginç projelerine yatırım yapması daha kabul edilebilir olurdu.” diyerek ifade ediyor.

Film, stüdyolarının yapamayacağı fakat Netflix ‘in yapabileceği bir işte çalışıp çalışmayacağı sorusuna ise tereddüt etmeden hayır diyen Nolan “Eğer bir sinema filmi yapacaksan, o film sinema salonlarında oynamalı.” diyor.

 

Gamze Güner
1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yorum yaz