Haberler

Climax, Başka Çarşamba’da!

Vizyondayken izleme fırsatını kaçıran ya da izlemiş olup da bu heyecanı bir kez daha deneyimlemek isteyenler için son şans: Climax, Başka Sinema’da!

“Doğum ve ölüm sıra dışı deneyimlerdir. Yaşam, geçici bir hazdır.”

Gaspar Noé’nun sıradışı, rahatsız edici fakat kesinlikle cezbedici filmi Climax, Fransa’daki köhne bir dans kulübünde geçen uzun bir geceyi takip ediyor: “90’ların ortasında 20 dansçı, üç günlük bir prova için ormandaki yatılı bir okulda bir araya gelir. Birbirini yeni tanıyan ekip provalar dışında da eğlenceli vakit geçirirler. Provaların bitmesinin ardından ayrılmadan önce son bir parti düzenlerler. Fakat içkilerin sayısı arttıkça içlerinden bazıları tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Gençler bir süre sonra tamamen kontrollerini kaybeder. Artık onların içine düştükleri girdaba direnmeleri neredeyse imkansızdır. Müzik, dans, gerilim ve cinsellik dolu bu ortamda kimileri cennette olduğunu hissederken kimileri içinse durum cehennemden farksızdır.”

Gösterim Programı – 9 Ocak Çarşamba

Altunizade Capitol Spectrum – 21:30⠀

Beyoğlu Sineması – 21:15⠀

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00⠀

Kadıköy Sineması – 21:00⠀

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:45⠀

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:00⠀

İzmir Karaca Sineması – 20:45

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz