Haberler

Çocuk Filmleri Festivali Eskişehir’de

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen Çocuk Filmleri Festivali, Eskişehirli çocuklarla buluşuyor.

Bu yıl, 29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında 13. kez düzenlenen festivalde ödüllü 30 animasyon filmin ücretsiz gösteriminin yanı sıra, hikâye anlatımı ve animasyon atölyeleri gibi pek çok farklı etkinlik de gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında Gökhan Mutlay tarafından, 29 Kasım Salı günü saat 10.00’da, Yarışma Filmleri Ana Jüri Atölyesi düzenlenecek. Açılıştan önce gerçekleşecek atölyenin ardından, yaşları 7-12 arasında değişen Çocuk Jürisi, festivalin yarışma bölümündeki filmler arasından “En İyi Film”i belirleyecek. Çocuk Jürisi, açılış töreninde sahnede birinci seçilen filmi açıklayacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

25 Kasım'da Vizyonda!

Sonraki yazı

Buster Keaton Gezici Festival'de