Bi'DünyaHaberler

David Bowie Belgeseli 7 Ocak’ta!

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Francis Whately’nin üstlendiği David Bowie belgeseli David Bowie: The Last Five Years, 7 Ocak tarihinde BBC Two’da yayımlanacak. Geçen yıl kaybettiğimiz efsane müzisyenin doğum gününde yayınlanacak belgesel, Bowie’nin son yıllarını anlatacak.

Bowie’nin doğum gününden 1, ölüm yıl dönümünden ise 3 gün önce yayımlanacak olan belgesel, aynı yönetmenin 2013’te yine BBC’de yayınlanan David Bowie: Five Years isimli belgeselinin devamı niteliğinde. Yeni belgeselde sanatçının daha önce görmediğimiz arşiv görüntüleri yer alacak.

Bowie’nin son albümünde yer alan Lazarus adlı şarkının orijinal vokal versiyonunu da duyacağımız belgesel, sanatçının son beş yılındaki üç büyük projesine odaklanacak; The Next Day, Blackstar ve Lazarus müzikali. David Bowie’nin bugüne kadar yayınlanmayan görüntüleri, röportajları ve stüdyo kayıtlarını içerecek David Bowie: The Last Five Years, toplam 2 saat sürecek.

Bir başka özel David Bowie programı olan Bowie At The BBC ise, 13 Ocak’ta BBC Four’da yayımlanacak.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz