Haberler

‘’Die Hard’’ Serisinin 6. Filmi Yine Farklı Bir İsimle Geliyor

‘’Die Hard’’ Serisinin 6. Filmi Yine Farklı Bir İsimle Geliyor

Bu yıl ilk ‘’Die Hard’’ filminin 30. yıldönümü kutlanırken, serinin 6. filminin çekimleri için geri sayım başladı.

Bruce Willis’i ‘’Moonlighting’’ dizisiyle eş zamanlı olarak tüm dünyada şöhrete ulaştıran ‘’Die Hard’’ serisinin yeni filminin hazırlıkları devam ederken, filmle ilgili bilgiler gelmeye başladı. Senaryosu tamamlanan filmin yapımcısı Lorenzo di Bonaventura, Willis’in yeni filmde de olacağı müjdesini verirken, filmin isminin de ‘’McClane’’ olacağını açıkladı. ‘’Die Hard’’ filmlerinin isimleri ikinci filmden sonra hep farklı şekillerde gelmişti. Üçüncü film ‘’Die Hard with Vengeance’’ olurken, dördüncü film ise ‘’Live Free or Die Hard’’ olmuştu. Serinin son filmi ise ‘’A Good Day To Die Hard’’ ismiyle 2013 yılında gösterime girmişti.

Serinin yeni projesi ‘’McClane’’de, Bruce Willis’in efsane polis memuru John McClane rolüyle tekrar karşımıza çıkacağı açıklanırken, filmin en büyük sürprizi ise bizleri henüz kariyerinin başındaki McClane’in 20’li yaşlardaki hayatına götürecek olması. Willis 60 yaşındaki McClane rolüyle filmdeki yerini alırken, genç McClane’i kimin oynayacağı ise henüz netleşmedi. Filmin yapımcısı Lorenzo di Bonaventura, serinin hayranlarının John McClane karakterine doyacağı bilgisini verirken, ‘’McClane’’ filmiyle serinin diğer filmlerinden daha farklı bir filmle karşılaşacağımızın ipuçlarını verdi.

‘’Die Hard’’ Serisini Hatırlayalım

İlk defa 1988 yılında gösterime giren ‘’Die Hard’’, tüm dünyada gösterdiği gişe başarısının ardından çekilen dört devam filmiyle seri haline gelmişti. Bruce Willis’in hayat verdiği John McClane karakteri de filmin ismiyle beraber tüm sinemaseverlerin hafızasına kazınmıştı. New York Polis Departmanı’nın bir üyesi olan McClane, seri boyunca teröristler ve suç örgütleriyle mücadele ederken, çılgın polis kimliği ile Hollywood tarihinin efsane karakterlerinden biri olmuştu. Halen IMDB’nin en fazla puan alan filmler listesinin 121. sırasındaki yerini koruyan ‘’Die Hard’’ bu yıl 30. yıldönümünü kutluyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz