Haberler

Disney Bir Charles Darwin Filmi Çekecek

Naturalist Charles Darwin was born on February 12, 1809, in Shrewsbury, England. The originator of the theory of evolution by natural selection, Darwin served as naturalist on the H.M.S. Beagle from 1831-1836 during its scientific survey of South America and the South Pacific, using information gained from the voyage to fuel his numerous investigations. His best known work remains the 1859 book 'Origin of the Species', one of the most contentious scientific theories of the 19th century and beyond. (Credit Hulton Archive/Getty Images)

Disney, Stephen Gaghan’ın yöneteceği bir Charles Darwin filmi yapmaya hazırlanıyor. Gaghan Oskar ödüllü Traffic’in senaristliğini yapmış ve Syriana’nın hem senaryosunu yazmış hem de yönetmenliğini üstlenmişti.
Charles Darwin, 1859 yılında yayınlanan “Türlerin Kökeni” adlı kitabıyla evrim teorisini ortaya atmış, ve o zamandan bu zamana dek çok tartışılmıştı.

Indiana Jones-vari bir kişiliğe sahip olan Darwin, 1831 yılında, Güney Afrika kıyı şeridini incelemek üzere yola çıkan ve beş yıl sürecek olan tehlikeli bir seyahatten hiç çekinmemişti. Yol boyunca birçok keşifte bulunmuş ve ayrıca sonrasında dünya tarihinde önemli bir figür olmasını sağlayacak olan teorilerinin temellerini atmıştı.

Filmin, Darwin’in serüvenci kişiğine doğru orantılı olarak, bir macera hikayesi olması bekleniyor.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Matt Damon ve Ben Affleck FIFA Skandalını Filmleştirecek

Sonraki yazı

Soundtrack / Wild At Heart (1990)