Haberler

Eddie Murphy Amerika’ya Geri Dönüyor!

1988 yapımı Coming to America, Eddie Murphy’nin kült filmlerinden. 88’de Paramount stüdyolarından çıkan film, kendi evinde yola devam etmeye hazırlanıyor.

Zengin bir Afrika ülkesi olan Zamunda‘nın prensi Akeem (Eddie Murphy) onu parası yada statüsü için değil kendisi için sevecek, hayallerinin kadınını bulmak için bir Amerika gezisine çıkmaya karar verir. Coming to America!, Murphy hayranı olan herkesin en az bir kez izlediği filmlerden biri.

Paramount, Murphy’nin performansının 29 yıl sonra bile zihinlerde hala canlı olduğunu fark etmiş olacak ki, devam filmi için ilk filmin yazarları olan David Sheffield ve Barry W. Blaustein‘dan imzaları almış bile. Joffer ailesinin 2017 senesinde neler yaptığına odaklanacağı planlanan film için Murphy’den henüz bir ses yok ama söylentiler olumlu yönde. John Landis‘in yönettiği orijinal film vizyona girdiği sene Arsenio Hall En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alırken, film de 2 Akademi Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Eddie Murphy ve Arsenio Hall ikilisinin tekrar bir araya gelecekleri fikri ise şimdiden gülümsetmeye yetiyor.

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

The Mummy’den Yeni Poster Geldi!

Sonraki yazı

"İlk Uzun Metrajım" Film Gösterimleri İstanbul Modern'de!