Haberler

Eddie Redmayne “Büyüleyecek”

Haber 2 Görsel 1

Bu sene Stephen Hawking’in hayatının konu alındığı The Theory of Everything’deki unutulmaz performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’nı kucaklayan Eddie Redmayne başka “sihirli” numaralarla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Redmayne’in, bir Harry Potter “spin-off”u olan Fantastic Beasts and Where to Find Them’de büyücü Newt Scamander’ı canlandıracağı konuşuluyor. J.K Rowling’in Harry Potter dünyasının içinden bir hikâye olarak, gelirini bir hayır kuruluşuna bırakmak amacıyla yazdığı kitap Türkiye’de de “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” başlığıyla yayınlanmıştı.

Haber 2 Görsel 2

2014 Eylül’ünde kitabın bir üçleme şeklinde filmleştirileceği Warner Bros. tarafından açıklanmıştı. Bu defa J.K. Rowling kendi kitabını senaryolaştıracak, bu bir ilk! Rowling’in açıklamasına göre bildiğimiz cadılar ve büyücüler dünyasında geçmesine rağmen film Harry Potter serisinin başlangıcı ya da sonrası niteliği taşımıyor.

Hermione gibi vaktinizin çoğunu Hogwarts Kütüphanesi’nde geçirmemiş olsanız bile, Harry Potter takipçileri için Newt Scamander ismi hiç de yabancı değil. Kendisi seride karşımıza Fantastic Beasts and Where to Find Them’in yazarı olarak çıkmıştı. Kitabı sihirli canavarlar ile ilgili adeta bir kılavuz niteliğini taşımakta. Film de Harry Potter’ın macerası başlamadan 70 yıl önce New York’ta yaşayan Scamander’ın kitabı yazarken yaşadığı maceraları konu alacak.

Dünyaca ünlü Harry Potter filmleri 2001 yılında ilk kez gösterime girmiş, macera 2011 yılına dek sürmüştü ve 7 milyar dolar ile en fazla hasılat yapan film serisi olarak hafızalara kazınmıştı.

Fantastic Beasts and Where to Find Them’in 2016 Kasım’ında vizyona girmesi bekleniyor.

İrem Güller
1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yorum yaz