Haberler

Eight Days A Week’ten Fragman Geldi

John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr ve George Harrison’dan oluşan efsana müzik grubu The Beatles hakkındaki belgesel Eight Days A Week‘ten fragman yayımlandı. 

1401x788-GettyImages-85234794

John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr ve George Harrison‘ın muhteşem bir çıkış ile en parlak ve hızlı müzik kariyerine imza attıkları 1960’lı yıllar, akademi ödüllü Ron Howard’ın yönetmenliğinde ve yapımcılığında bir belgesel ile anlatılıyor.

ABD’de büyük başarı elde eden ilk İngiliz grup olan The Beatles’ın 1962’deki Liverpool günlerinden 1966’daki San Francisco Candlestick Park’taki konserine kadarki zamanda iç dinamiklerini nasıl yönettiği belgeselin ana konusu. Grubun zamanın sosyal ve politik bağlamında edindiği konum ve sanatçı-dinleyici arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlayarak Beatlemania akımını yaratması da bu belgeselde izleyiciye aktarılacaklar arasında.

Amerika’da 16 Eylül 2016 tarihinde vizyona girmesi beklenen belgeselin, ülkemize ne zaman geleceği bilinmiyor.

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz