Fil'm HafızasıHaberler

Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali Başlıyor

Bu yıl 22.kez düzenlenen ve kısa film festivallerinin arasından Dünya genelinde en çok beğenilenlerden biri olan Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali, bu akşam başlıyor. 

home_hero_01_trailer_v1

Güney Kaliforniya‘da bulunan ve adını aldığı Palm Springs’te gerçekleşecek olan festival, bugün başlamasının ardından 27 Haziran’a dek sürecek. Festival boyunca 327 film gösterilecekken; bu gösterimlerden kırk altısı Dünya, altmış üçü kuzey Amerika ve on üçü Amerika prömiyeri olma özelliği taşıyacak. Ülke bazında ise toplam elli dört farklı coğrafyadan, birbirinden başarılı filmler Palm Springs perdelerine yansıyacak.

Kaliforniya saatiyle akşam 6.30’da başlayacak olan festival, programında 56 alt başlıkta toplanan filmlere yer verecek. Camelot Theatres’te gerçekleşecek gösterimlerden ilk seri,  yarın saat 10.30’ta başlayacak ve  “The Life Cycle”  (Hayat Döngüsü) teması işlenecek. Tüm programa buradaki takvimden göz atılabilir: http://www.psfilmfest.org/2016-shortfest/schedule?date=2016-06-21

Gösterimlerin dışında, başvurular arasından seçilen 4.100‘den fazla film, öncelikle sinema endüstrisinde çalışanlar veya basın mensupları, sonrasında da tüm sinemaseverler için “Film Market”te ulaşılabilir olacak. Ayrıca, festivalin forum kısmı da mevcut. Bu kısımda da sinemaya dair panel ve seminerler ile master sınıfları düzenlenecek.

Festival direktörü Helen du Toit, festivalle ilgili fikirlerini şöyle dile getiriyor: “Bu sene başvurularda gerçekleşen %31 oranında artışın etkisiyle, programı hazırlayan ekibimiz fazlasıyla yorulmasına rağmen çok mutlu oldu. Seyircilerimiz, uluslararası anlamda, festivalde şimdiye dek  gördüklerinden daha geniş bir içerikle çok daha fazla hikayenin sunumunu izleyecek.” Program direktörü Penelope Bartlett ise sinema dünyasında değişen bazı trendlere de yer verebildikleri için heyecanlı olduğunu belirtti.

Aygen Ecevit

Aygen Ecevit

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Eight Days A Week'ten Fragman Geldi

Sonraki yazı

Fuocoammare 8 Temmuz'da İlk Gösterimini Yapıyor