Bi'DünyaHaberler

İstanbul Woodwind Festival Başlıyor!

“Müziği iki kıtanın buluştuğu yerde hisset” sloganıyla yola çıkarak bu sene Türkiye’de ilk kez yapılacak olan üflemeli çalgılar festivali İstanbul Woodwind Festival, 29 Haziran Çarşamba günü başlıyor.

13502569_803644456403289_9075048061934882602_o

Programın çok kısa bir süre önce yayımlandığı festival, Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Klarnet Derneği’nin öncülüğünde, çeşitli sponsorların desteğiyle gerçekleşecek.

3 Temmuz‘a kadar devam edecek olan etkinlik sadece yerli ve yabancı solist sanatçıların, koro ve orkestralar ile müzik topluluklarının konserlerini içermekle kalmayacak aynı zamanda öğrenciler için masterclass ve atölyeler, çocuklar için ise eğitimler yapılacak. Ayrıca; film gösterimleri, seminerler, sergiler, prestijli enstrüman ve aksesuar üreticileri de festivalde olacak.

Flüt, obua, klarnet, fagot ve saksafondan oluşan tahta üflemeli çalgılar sınıfının ustalarını müzikseverlerle buluşturarak İstanbul’da sürprizlerle dolu, egzotik bir hava yaratmak isteyen festival, Caddebostan Kültür Merkezi‘nde düzenlenecek. İlk gün Walter Auer’in flüt, David Walter’ın obua, Tolga Alpay’ın fagot ustalık sınıfıyla başlayacak olan festivalin ilk dinletisi ise Ferec Akbarov’un Çarşamba saat 16.00’daki resitali ile olacak.

Festivale katılacak Türk isimlerden bazıları; Ecesu Sertesen, Hüsnü Şenlendirici, Bülent Evcil ve Halit Turgay. CKM gişelerinden alınabilecek etkinlik biletlerinin 30 TL olduğu festivalin tüm programına buradan ulaşılabilir.

hero-05

 

Yorum yaz