Haberler

Fahrenheit 451 Yeniden Çekiliyor

Edebiyat tarihinin en önemli distopya romanlarından sayılan, ABD’li yazar Ray Bradbury tarafından 1953’te kaleme alınan Fahrenheit 451 HBO tarafından televizyon filmi olarak ekranlara uyarlanıyor.

Fahrenheit-451

Ramin Bahrani, Ray Bradbury’nin 1953 yılında basılan ünlü distopya romanı Fahrenheit 451 için yönetmenlik koltuğuna oturacak. İkinci defa filmi çekilecek olan roman ilk kez 1969 yılında Fransız yöentmen, François Truffaut tarafından sinemaya uyarlanmıştı. İlk uyarlamada Guy Montag’i Oskar Werner, Clarisse’i ise Julie Christie canlandırıyor.

Eser, kitapların itfaiyeciler tarafından yakıldığı, insanların sadece televizyonda beyin yıkayıcı şovlar izlediği ve kitap bulundurup düşünen insanların yok edildiği bir gelecekte geçmektedir. İtfaiyeci Guy Montag, bütün kurallara rağmen ilginç komşusu Clarisse ile tanıştıktan sonra her şeyi sorgulamaya başlar. Çünkü Clarisse, Montag’e geçmişteki insanların korku ve baskı altında yaşamadıklarını gösterir.

HBO tarafından projenin kadrosu ya da çekimlerinin ne zaman başlayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Spielberg & Rylance İkilisi Yine Geliyor!

Sonraki yazı

'Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali' Antalya’da!