Haberler

Fantasturka 3.5 Bugün Başlıyor!

Türkiye’nin ilk ve tek korku filmleri festivali olan “Fantasturka” 7-9 Ekim’de İstanbul’da, 16-18 Ekim’de Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak.

fantasturka

2011 yılından beri düzenlenen festival, bu yılki programına Türk işi korku sinemasından örnekler de katıyor. Festivalin organizasyon ekibi, Fantasturka 3.5 adıyla düzenlenmesini açıklıyor: “Çünkü korktuğunuzda vücudunuz, kalp atışlarını hızlandıran, kalpte ritimsizlik yaratan adrenalin hormonu salgılamaya başlar. Kalp atışlarınız hızlanır ve kalbiniz artık atış yapamaz hale gelir. Kalp hem kan pompalamaya devam etmek hem de dinlenmek için üç kalp atışı yapar ve hemen sonrasında bir yarım atış…”

Festival bugün, Türk korku sinemasının ilk korku filmlerinden biri olarak kabul edilen Drakula İstanbul’da filmi gösterimi ve sinema yazarı Burak Bayülgen’in konuşması ile açılacak. 7-8-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da Mithat Alam Film Merkezi’nde gerçekleşecek festival, 16-17-18 Ekim tarihleri arasında ise Ankara’da Büyülü Fener Sinemalarında devam edecek.

Fantasturka program

Daha ayrıntılı bilgi ve program için: www.fantasturka.org

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Filmekimi 2015 İzlenimleri - Yanardağın Ardında Bir Dünya: Ixcanul

Sonraki yazı

Filmekimi 2015 İzlenimleri- Yaklaşan Karanlık: The Witch