Haberler

FANTASTURKA 3.5 İstanbul’dan Sonra Ankara’da!

Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle kar amacı gütmeksizin dördüncüsü gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek fantastik & korkunç filmler festivali FANTASTURKA 3.5 Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde İstanbul etabını tamamladı. Festivalin Ankara açılışı ise 17 Ekim Cuma günü saat 18.00’de Kızılay Büyülü Fener Sinemalarında olacak.

Festival ‘3.5 Kısa Film Seçkisi’ ve Korku Sergisi ile Ankara’da Başlıyor!

Festival açılış ve plaket töreninin ardından, bu yıl ilk defa başvuru yoluyla hazırladığı ‘Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Seçkisi’ dahilinde Osman Ekmen’in El filminin yanı sıra Senarist ve Yönetmen Barış Erdoğan’ın dünya çapında yirmiyi aşkın ödül topladığı M is For Mobile ve ABCs of Death finalistlerinden Sırp yönetmen Peter Czikrai’nin A… filmleriyle kapılarını sinemaseverlere açacak. Açılış töreni boyunca sürecek sergide El filminde kullanılan makyaj çalışmaları ve figürler de katılımcıları bekliyor olacak.

FANTASTURKA 2015 3

Korku Filmleri İlk Kez FANTASTURKA’da!

Festivalin Ankara etabı 17 Ekim Cumartesi saat 12.00’de Özgür BAKAR’ın Helak: Kayıp Köy filmi gösterimiyle Sinetopya Film Merkezi’nde devam edecek. Saat 14.00’te Türk korku sinemasının ilk filmlerinden biri olarak kabul edilen Şeytan (The Turkish Exorcist) gösterimi ise Tayfa Kitapkafe’de gerçekleşecek. Festivalin ikinci günü saat 18.00’de Sinetopya Film Merkezi’nde Akademisyen ve Yönetmen Tan Tolga Demirci’nin Gomeda filmi ile kapanacak.

Bu yıl festivalin son günü 18 Ekim Pazar saat 12.00’de Sinetopya Film Merkezi’nde Osman Evre Tolga’nın htr2b: Dönüşüm filmi ile başlayacak. Saat 14.00’te ‘Jet Rejisör’ Çetin İnanç’ın Dünyayı Kurtaran Adam gösterimi ise Tayfa Kitapkafe’de olacak. Festival dördüncü seferini Hasan Karacadağ imzalı Dabbe: Cin Çarpması ile Sinetopya Film Merkezi’nde tamamlamış olacak.

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bizans Figürlerine Uyarlanmış Star Wars Karakterleri

Sonraki yazı

“PRIZMA OPEN STUDIO” 5 Kasım-6 Aralık 2015 Tarihlerinde PRIZMASPACE'te!