Bi'DünyaHaberler

“PRIZMA OPEN STUDIO” 5 Kasım-6 Aralık 2015 Tarihlerinde PRIZMASPACE’te!

PRIZMASPACE, Prizma Open Studio ile ikinci yıllık programına başlıyor. Sergi, yaratıcı sürece dair derinleştirilmiş bir bakış açısı sunup, sanat eserinin algılanışı ile varlığının ve gözleminin sürekli dönüşümüne değiniyor. Bir sanat eseri ne zaman tamamlanır? Eksikliğin görünür kılınması, fiziksel ve eleştirel bağlamda bir gelişimin belirginleştirimesi ile bir eserin algısını değiştirmek mümkün olur mu? Ayşe Küçük, Eli Kasavi ve Lara Kamhi tarafından paylaşılan yaratıcı bir çalışma alanı, geri dönüştürülmüş, geçici ve değişken setleri ile bir ay boyunca gelişip bir başkasına bürünerek, gözlemleyeni bu akışkan ve devamlı sürece dahil etmeyi amaçlıyor. Mekanın içinde fiziksel ancak soyut bir anlatı boyutu yaratmak üzerine yoğunlaşan üç sanatçı, aynı zamanda bir eserin yaratım sürecinin performatif doğasını da görünür kılacaktır.

prizma-openstudio2 prizma-openstudio3

Prizma Open Studio 5.11 – 6.12.2015 tarihleri arasında PRIZMASPACE, Cihangir’de görülebilir.

Eylül 2014’de açılan PRIZMA, senelik programı kapsamında deneysel sanatçı ve yönetmenlerin çalışmalarına deneyim tabanlı bir yaklaşım çerçevesinde yer verdi. Görsel algı ve iletişim alanlarını araştırırken, çeşitli teknik ve eleştirel yaklaşımlara yoğunlaşan PRIZMASPACE, Lara Kamhi ve Eli Kasavi’nin stüdyolarını arkadaşları ile paylaşma fikrinden yola çıkarak, sarmal bir sinematik ortamda yerel ve uluslararası yaratıcı yeteneklerin

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

FANTASTURKA 3.5 İstanbul’dan Sonra Ankara’da!

Sonraki yazı

Meryl Streep 66.Uluslararası Berlin Film Festivali’nin Jüri Başkanı Oldu!