Haberler

Frankenstein’ın Yeni Canavarı Javier Bardem Olabilir

Özellikle 1920-1960 yılları arasına damgasını vuran canavar serilerini, Universal yeniden sinemaya uyarlıyor. Bu uyarlamalar arasında yer alacak filmlerden biri Frankenstein; film için şimdilerde düşünülen isim ise Javier Bardem.

 javier_bardem_frankenstein_split

Uyarlanacak filmler arasında Wolf Man, Invisible Man ve Dracula gibi pek çok farklı karakteri bünyesinde barındıran filmler bulunuyor. Bu filmler Lon Chaney ve Boris Karloff gibi oyuncuları da beyazperdeye kazandıran yapımlar olarak hafızalara kazınmıştı. Universal birkaç yıl önce, bu karakterleri bir şemsiye altında tekrar beyazperdeye getirme kararı almıştı. Dracula: Başlangıç filmiyle 2014 yılında bu çalışma başlamış; The Mummy‘nin çekimleriyle devam etmişti.

Universal bir yandan, sinemaya yeniden uyarlanacak bu filmlerin, oyuncuların ve karakterlerin belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Filmlerden en ilgi çekeni şüphesiz Frankenstein. Filmde doktorun yaratacağı canavarı canlandıracak olan Javier Bardem ile görüşmelere başlanmış; fakat henüz resmi bir açıklama ulaşmadı.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

15 Temmuz'da Vizyonda

Sonraki yazı

"Dünyayı Kurtaran Adam"ın 35 mm'lik Kopyası Bulundu