Haberler

Free State of Jones’tan İlk Fragman Yayımlandı!

Başrolünde Dallas Buyers Club filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazanmış olan Matthew McConaughey’in bulunduğu Free State of Jones filminden ilk fragman geldi.

free state

Yönetmenliğini Seabiscuit, Pleasantville, The Hunger Games filmleriyle bildiğimiz Gary Ross’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Gugu Mbatha-Raw, Keri Russell, ve Mahershala Ali gibi isimler de yer alıyor.

Film Abraham Lincoln döneminde yaşanan iç savaş sırasında Konfederasyon’un güçlü ve silahlı isyancılarına karşı koymaya çalışan bir çiftçi olan Newton Knight’ın hikayesini konu alıyor. Diğer küçük çiftçilerle bir araya gelip kölelere yardım etmeye çalışan Knight’ın, bir ayaklanma başlatarak ayrıldığı Mississippi’den Konfederasyon’a savaş açarak özgürlüğünü kazanmaya çalışmasının anlatıldığı filmin Amerika’da 13 Mayıs, Türkiye’de ise 14 Temmuz tarihinde gösterime girmesi bekleniyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz