Haberler

!f’te bugün Costa ve “Suriye Ses Veriyor” günü! !f’te yarın Suriyeli sinemacılar SALT’ta buluşuyor!

Wiam Simav Bedirxan&Ossama Mohammed

14. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde bugün,August Winds/Ağustos Esintisi’nin yönetmeni Gabriel Mascaro, 17:30’daki gösterimin ardından seyircilerin sorularını yanıtlayacak. Yılın en yaratıcı belgesellerinden Motör: Kopya Kültürü & Popüler Türk Sineması,saat 21.30’da Cinemaximum Fitaş Salon 1’deki gösterimine filme de konuk olmuş oyuncular ve filmin yönetmeni Cem Kaya katılacak.

Usta yönetmen Pedro Costa, 18:00’de SALT Beyoğlu’nda sinemasını konuşacak; 20:30’da da, geliri HAMİŞ Suriye Kültür Evi’ne aktarılacak “Suriye Ses Veriyor” gecesi Babylon’da gerçekleşecek.

!f’te yarın, !f&YapımLab‘in kazananları Yapım Atölyesi‘nde buluşuyor. Christmas, Again/Yine Noel‘in yönetmeni Kentucker AudleyMardan‘ın yönetmeni Batin Ghobadi, Tarlabaşı and Me/Tarlabaşı ve Ben‘in yönetmenleri Marianna Francese ve Jaad Gaillet, The Amina Profile/Amina Profili‘nin yapımcısı Isabella Couture, Our Terrible Country/Bizim Dehşet Dolu Ülkemiz‘in yönetmenleri Mohamed Ali AtassiZiad Homsi ve yapımcısı Yassin Al-Haj SalehI am Michael/Ben, Michael‘ın yönetmeni Justin Kelly, salonda olacak ve seyircilerin sorularını yanıtlayacaklar.

Yarının en önemli buluşmalarından biri de SALT Beyoğlu’nda gerçekleşecek. Gümüş Suyu: Suriye Otoportresi, Bizim Dehşet Dolu Ülkemiz‘in yönetmenleri Ossama Mohammed ve Wiam Simav Bedirxan ile Ruh İşgali‘nin yönetmenleri Mohamed Ali Atassi ve Ziad Homsi bir araya geliyor ve Suriye’de sinema yapma deneyimlerini !f’çilerle paylaşıyor. Savaş ve Direniş Zamanında Sinema Yapmak başlıklı söyleşi 17:00’de başlıyor!

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

20 Şubat'ta Sinemalarda

Sonraki yazı

Far From The Madding Crowd Filminden Yeni Fragman!