Haberler

Guy Ritchie’nin Sihirli Lambasından Tom Hardy Çıkıyor: Aladdin Remake

En son King Arthur: Legend of the Sword filminde efsanelere olan modern yorumunu alkışladığımız Guy Ritchie, puslu İngiltere kırsallarından renkli Hindistan’a hızlı bir geçiş yapıyor.

1992’deki animasyon uyarlaması ile hakları halihazırda Disney’e ait olan Aladdin‘nin geçtiğimiz aylarda ön yapım hazırlıklarına başlanmıştı. Çekim tarihleriyle birlikte Guy Ritchie‘nin yönetmen koltuğundaki yerinin kesinleşmesinden sonra merakla beklenen konu tabii ki Aladdin ve Jasmin karakterlerinin yeni yüzleri oldu. Hollywood’da son yıllarda yapımcılara oldukça sıkıntı çıkartan “whitewashing” meselesi Hindistan’nın yeniden yorumlanacak peri masalının da peşini bırakmadı.

Aladdin ve Jasmin karakterlerleri için açılan başvurularda hassas davranan prodüksiyon, başvuracak oyuncuların Ortadoğu kökenli olması gerektiği özellikle belirtilmesine rağmen  filmin diğer karakterleri için Hollywood’dan isimler konuşulması “whitewashing” dedikodularını beraberinde getirdi. Ritchie’nin her fırsatta büyük hayranı olduğunu belirttiği Tom Hardy, baş kötü karakter Jafar için düşünülürken, lambadaki cin için ise Will Smith‘in adı geçiyor. Filmin tam kadrosu henüz duyurulmadı ancak çekimlerin önümüzdeki aylarda İngiltere’de başlatılması bekleniyor.

 

 

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz