Bi'DünyaHaberler

Iron Maiden’dan Robin Williams’a Saygı Duruşu

Müzik tarihinin gelmiş geçmiş en büyük gruplarından Iron Maiden, geçtiğimiz Eylül ayında “The Book of Souls” ismiyle çıkarmış olduğu 16. stüdyo albümünde geçtiğimiz yıl intihar ederek hayata gözlerini yuman Robin Williams için bir şarkıya yer verdi. 

good-morning-vietnam-original

Grubun solisti ve frontman’i Bruce Dickinson verdiği bir röportajda albümde bulunan” Tears of a Clown” adlı şarkının Robin Williams’a ithaf edildiğini belirtti. “Bu albümde yazmadığım bir şarkı fakat benim en favori şarkım” diyen Dickinson, bu şarkının Tears of a Clown olduğunu ve şarkının Robin Williams’ın yaşamı ve ölümü arkasındaki hikayeden etkilenilerek yazıldığını söyledi. “Robin her zaman mutlu görünürken  nasıl bu kadar depresif halde olabilir sorusunu kendime soruyorum” diye ekledi.

Albüm kayıtlarında şarkı kaydedildikten sonra sözlerinin çok güzel olduğunu ve bunu şarkının sözlerini yazan,  grubun kurucusu ve bas gitaristi Steve Harris’e söyleyen Dickinson, şarkının kaynağını sorduğunda Steve’den sadece “Robin Williams…” cevabı aldığını ve çok şaşırdığını söyledi.

Iron-Maiden

Müzik dünyasının en entellektüel kişiliklerinden olan Bruce Dickinson, müziğin yanında sinema ile de iç içe. Senaryosunu yazdığı ve küçük bir rol de aldığı “The Chemical Wedding” adlı bir filmi bulunuyor. A Nightmare on Elm Street 5 filminin soundtrack’i olan “Bring your Daughter… to the Slaughter” adlı şarkı da kendisine ait.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Salon Kitty (1976)

Sonraki yazı

Star Wars: Güç Uyanıyor Biletleri Satışta!