Haberler

İşte Christopher Nolan’ın Yeni Filmi!

Christopher Nolan’ın yeni projesi hakkında ilk bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Son olarak 2014’te vizyona giren Interstellar’ın yönetmenliğini üstlenen yönetmenin yeni filminin 2. Dünya Savaşı’nda Fransa’nın Dunkirk limanının boşaltılmasını konu alacağı öğrenildi.

1401x788-131670770

Bu iddiaların temel dayanağı ise Dunkirk’ün Başkanı Patrice Vergiete’nin, çok ünlü bir yönetmenin kendi şehirlerinde çok büyük bir film çekeceğini açıklaması. Bu açıklamanın üzerine de La Voix Du Nord adlı Fransız gazetesi bir haber hazırladı ve bu yönetmenin Christopher Nolan olduğunu iddia etti. Gazete Christopher Nolan ve kardeşi Jonathan Nolan‘ın Dunkirk’e birçok ziyaret gerçekleştirdiğini ve bu ziyaretlerin çok gizli olduğunu söyledi.

Kardeşi Jonathan Nolan ile yazdığı filmin kadrosunda Tom Hardy, Mark Rylance ve Kenneth Branagh yer alacak. Çekimlere ise Mayıs’ta başlanacak.

Christopher Nolan’ın yeni filminin 21 Temmuz 2017 tarihinde vizyona gireceği ve filmin adının da “Dunkirk” olacağı söyleniyor.

Dunkirk tahliyesi (diğer adıyla Dinamo Operasyonu) sonucunda 225 bin İngiliz ve Kanadalı, 120 bin Fransız askeri olmak üzere 345 bin asker, ölüm çemberinden kurtarılmıştı. Fransa’nın Dunkirk şehri II. Dünya Savaşı’nda oldukça önemli bir tahliyeye sahne olmuş ve bu durum tarih kitaplarına Dunkirk mucizesi olarak geçmişti.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Desierto’dan Yeni Fragman!

Sonraki yazı

Open Hearts (2002)