Fil'm Hafızası
Haberler

Jared Leto’dan Yeni Film: Morbius

Jared Leto'dan Yeni Film: Morbius

DC evreninin Joker’i beklenmeyen bir dönüş ile Marvel’a doğru harekete geçti…

Snabba Cash(2010), Safe  House(2012) ve Life(2017) filmleriyle tanıdığımız yönetmen Daniel Espinosa bu sefer Spiderman spin-off ‘u ile karşımıza geçmeye hazırlanıyor. Filmde The Amazing Spider-Man çizgi roman serisinin 101’inci sayısı ile Spiderman dünyasına giren Dr. Michael Morbius’un hikayesi anlatılacak. Ve önemli not; Filmde Spiderman’i görmeyeceğiz. Filmin konusunu ise Morbius’un Marvel evrenine giriş hikayesi oluşturacak.

Morbius daha önce beyaz perde de görmediğimiz bir karakter olmasına rağmen aslında Spiderman’in hikayesinde hiç de yabana atılacak bir karater değil. Kendini hastalığından kurtarmak amacıyla başlattığı tedavinin sonucunda ölümsüz bir vampire dönüşen Morbius’un yukarıdaki fotoğrafı 90 jenerasyonu olup da FOX Kids izleyen herkesin aklında kalmıştır.

Tabii ki film ile ilgili en büyük merak konusu Jared Leto’nun nasıl hem DC’de ve Marvel’da yer alacağı. Bu durumda Spiderman cephesi için özel bir durum söz konusu. Kahramanımızın bütün yayın hakları SONY firmasında. Yani iki taraf arasında olası bir anlaşmazlık olması söz konusu değil. Bahsi geçen oyuncu Jared Leto olunca da, herkes ipleri biraz daha rahat bırakmış da olabilir.

İki taraf arasında ne geçerse geçsin, bizim Jared Leto’yu Morbius olarak izleyebilmemiz için bir kaç sene daha beklememiz gerekiyor. Filmin tahmini çıkış tarihi SONY tarafından 2021 olarak öngörülüyor.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir