Fil'm Hafızası
Haberler

Jennifer Garner’ın Aksiyon Dolu Yeni Filmi Peppermint’ten İlk Fragman Geldi

Jennifer Garner’ın Aksiyon Dolu Yeni Filmi Peppermint’ten İlk Fragman Geldi

Jennifer Garner, yeni filmi Peppermint’teki Riley North karakteri ile ‘’vigilante’’ dünyasına yeni bir kadın kahraman kazandıracağa benziyor.

‘’Çürümüş yargıçlar, kirli polisler…’’

Filmin fragmanının açılış sahnesinde Riley North’u (Garner), eşi ve küçük kızı ile beraber bir festivalde, çok mutlu bir aile tablosunun içinde görüyoruz. Aniden ortalık karışıyor ve kurşunlar havada uçuşmaya başlıyor. Bir arabanın içindeki silahlı adamların saldırısına uğrayan ailenin hayatta kalan tek üyesi Riley oluyor.

Saldırganlar, adaleti sağlamakla görevli kişiler de dahil olmak üzere herkesi kontrol eden bir kartelin üyeleri. Riley’e yalan ifade vermesi ve sanıkları yanlış teşhis etmesi için rüşvet verilse de o bu teklifi reddediyor. Riley tüm çabası ve tanıklığına rağmen mahkemeyi ikna edemiyor ve ailesini öldüren adamlar serbest kalıyor.

Riley kendi elleriyle de olsa adaleti sağlamaya ve ailesinin intikamını almaya karar veriyor. Kahramanımız 5 sene boyunca ortadan kayboluyor; kartelin ve ‘’çürümüş yargıçlar, kirli polisler’’ de dahil olmak üzere onlara yardım eden herkesin peşine düşmek için bedenini ve zihnini sıkı bir şekilde hazırlıyor.

Riley suçluları teker teker infaz edip birçok cinayetin baş şüphelisi olsa da, sosyal medyada adaleti kendi elleriyle sağlaması ve şehirdeki suç oranını düşürmesi ile büyük bir ün kazanıyor ve kesinlikle başladığı işi bitirmeden durmayı düşünmüyor. Çünkü kahramanımıza göre ‘’birilerinin hayatınızdaki her şeyi elinizden alması, sizi başka birine dönüştürüyor.’’

Jennifer Garner 2001-2006 yılları arasında ABC’de oynayan Alias dizisiyle Golden Globe ödülünü kazanmıştı. Bu yıllar arasında yine bir ”vigilante” karakteri olan ”Elektra” ile önce ”Daredevil” daha sonra ”Elektra” filmlerinde izlemiştik Garner’ı. TV ekranlarına yeni HBO dizisi Camping ile dönecek olan yıldız oyuncunun diğer ünlü filmleri arasında ‘’Love, Simon’’, ‘’Miracles from Heaven’’, ve ‘’Dallas Buyers Club’’ yer alıyor. Peppermint Amerika’da Eylül ayında gösterime girecek.

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir