Haberler

Joy; Jenifer Lawrence Paspasın Doğuş Hikayesinin Oldukça Şiddetli Olabileceğini Gösteriyor

indir (1)

Jennifer Lawrence’ın başrolünde yer aldığı David O. Russell filmi Joy’un ilk fragmanı yayınlandı, ve görünen o ki, ikili yeniden Oscar peşinde.

Lawrence ve Russel, Silver Linings Playbook ve American Hustle’daki işbirliklerinin başarısıyla, Hollywood’un en etkili ortaklıklarından birini oluşturduklarını zaten kanıtlamışlardı, yeni filmleri Joy ile de Oscar yarışından yakın zamanda çekilmeyecekleri beli oldu.

joy-03

Film, Miracle Mop’ı (Mucize Paspas) icat eden ve ev alışverişi ağının dayanak noktası haline gelen Joy Mangano’nun hikayesi üzerine yoğunlaşıyor, fakat yapımcı şirket Fox, filmin Mangano’nun ve daha birçok kadın girişimcinin öyküsünden yola çıkarak çekildiği, ama filmin kendisinin biyografisi olmadığı ve karakterin soyadının kullanılmadığı bilgilendirmesinde bulundu.

Fragmanda, filmin konusundan çok fazla detay gösterilmemekle birlikte, daha çok karakterin ruh hali ve atmosfer üzerine yoğunlaşılmış ki bu olayı daha da ilgi çekici hale getiriyor. Her ne kadar arka planda Rolling Stones şarkısı “You Can’t Always Get What You Want” (Her Zaman İstediğini Alamazsın) çalsa da, Lawrence’ın istediğini almaya kararlı bir kadın olarak gösterdiği duygu yoğunluğu, bu sene gösterime giren Serena’daki karakteriyle benzerlikler gösteriyor; fakat daha keskin ve biraz da korkutucu bir karakter portresi çizilmiş.

indir (2)

Filmin resmi sinopsini ise şu şekilde; Joy, büyük bir ticaret imparatorluğu kuran ve hakkıyla patron olan bir kadının hayat hikayesi üzerinden, bir ailenin dört jenerasyonunu ilgi çekici bir şekilde öyküleştiren bir film. İhanet, hainlik, masumiyetin yitirilişi, ve aşkın bıraktığı yara izleriyle inşa edilen senaryosuyla film, acımasız ticaret dünyasında girişimci ve bir ailenin gerçek patronu olmayı, yoğunluklu duygusuyla ve insan olma komedisiyle bir araya getiriyor. Aile içinde ve dışında, müttefikler düşman, düşmanlar müttefik olurken, Joy’un içsel yaşamı ve keskin hayalciliği karşılaştığı fırtınalarda onu taşıyan en büyük güçler haline gelir.

Lawrence’a ayrıca, Silver Linings Playbook ekibinden Bradley Cooper ve Robert De Niro’nun eşlik ettiği film, Amerika’da Noel’de gösterime girecek.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Southside With You; Michelle ve Barack Obama’nın İlk Randevusu

Sonraki yazı

Medeniyet Üzerine Çeşitlemeler: Les Invasions Barbares