Bi'DünyaHaberler

“Kalabalıkla Gelen” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin FOTOPYA ile birlikte her yıl gazeteci, çevre dostu ve Mimar Oktay Ekinci anısına düzenlediği fotoğraf yarışması “Kalabalıkla Gelen”in sonuçları açıklandı.

 Birinci_kadir_civici_DBBD2F7C 

2013’te hayatını kaybeden Mimarlar Odası eski Genel Başkanı ve gazeteci-yazar Oktay Ekinci anısına Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Fotopya‘nın düzenlediği fotoğraf yarışması sonuçlandı. Bu yıl teması “Kente Karşı İşlenen Suçlar” olan, “Kalabalıkla Gelen” başlıklı yarışmanın değerlendirmesi sonucunda birinci Kadir Çivi oldu. İkincilik ödülünü Mustafa Karakoç alırken, Zeynep İlze üçüncü oldu.

Sonuçlar şu şekilde:

Birincilik Ödülü: Kadir Çivi

İkincilik Ödülü: Mustafa Karakoç

Üçüncülük Ödülü: Zeynep İlze

Mansiyonlar:

Gültekin Alkurt

Banu Diker

İbrahim Aysundu

Yarışmanın jüri üyeliğini Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Ercan Arslan, Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Servisi Şefi Sebati Karakurt, Fotoğraf Sanat portalı Genel Koordinatörü Akın Mısırlıoğlu ve fotoğraf sanatçısı Burak Şenbak üstlendiler.

Yarışmanın ödül töreni ve yaklaşık 1000 fotoğrafın katıldığı yarışmada seçilen 50 fotoğraftan oluşan serginin açılışı 7 Haziran 2016’da ÇYDD Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel’in de katılımıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yapılacak.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Invention of Lying (2009)

Sonraki yazı

Anthony Hopkins Transformers: The Last Knight Kadrosuna Katıldı