Haberler

Kasım’da İstanbul Modern’de Yeni Türkiye Sineması

10-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul Modern’de gösterimi yapılacak ve aralarında Türkiye’nin Oscar aday adayı Kalandar Soğuğu‘nun da bulunduğu altı film izleyicileriyle buluşmak için gün sayıyor.

album__2_-790x433

Türkiye sinemasının yeni filmlerini bir araya getiren İstanbul Modern Sinema, Biz de Varız! programının bu yıl beşincisini gerçekleştiriyor. 10-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek programda, ‘Toz Bezi’, ‘Ana Yurdu’, ‘Kasap Havası’, ‘Kalandar Soğuğu’, ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ ve ‘Baskın’ın da aralarında bulunduğu, yakın dönemin Türkiye sineması filmleri seyirciyle buluşacak.

Filmlerin yönetmen ve oyuncularının da katılacağı program, geçtiğimiz yıl adından söz ettiren ve festivallerden ödülle dönen; fakat vizyonda yeterince yer verilememiş filmlere yer verecek.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Filmekimi Başladı!

Sonraki yazı

Giovanni Scognamillo Yaşamını Yitirdi